ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΡΟΥΒΑΣ 1-1 HIGHLIGHTS VIDEO

Μια μεγάλη νίκη κρατούσε μέχρι το 90′ ο Ρούβας στην έδρα του Ποσειδώνα, ωστόσο οι παίκτες του Νίκου Σουτζή δεν παράτησαν το ματς και στα τελευταία λεπτά ισοφάρισαν 1-1 για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ. Ο Ρούβας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 2 ο  λεπτό ο Χριστοφοράκης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Περογαμβράκης, με τον Κασαπάκη να αποκρούει και να κρατάει το μηδέν για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι δεν επηρεάστηκαν από το χαμένο πέναλτι και συνέχισαν να ασκούν πίεση στον Ποσειδώνα, χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Χριστοφοράκη. Αρχικά ο νεαρός επιθετικός δεν κατάφερε να νικήσει τον Κασαπάκη σε τετ α τετ, ενώ λίγο αργότερα η κεφαλιά του από κοντά δεν κατέληξε στα δίχτυα. Ο Ρούβας συνέχισε την πίεση του και «σπατάλησε» ακόμα τέσσερις ευκαιρίες για γκολ με τους Χριστοφοράκη, Ντέτσικα και Ξημεράκη, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας ανέβασε την απόδοση του με τον Νίκο Σο

ΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΔΩΡΙΕΑΣ 1-0 (VIDEO)

Στο Μαρτινέγκο οι Νέοι Εργοτέλη υποδέχθηκαν τον Δωριέα για την 4η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ. Έγινε ένα αρκετά... ήσυχο παιχνίδι με λίγες καλές στιγμές, με τις δύο ομάδες να δίνουν έμφαση στην αμυντική τους λειτουργία.

Ο Δωριέας μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο μέρος και έχασε ευκαιρίες με τους Μούκα στο 3' και Χίντρι με ωραίο φάουλ που κατέληξε λίγο άουτ στο 32. Όσο προχωρούσε η αναμέτρηση οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και έχασαν με τη σειρά τους τις δικές τους στιγμές με Θεοδωράκη και Σπυριδάκη στο 24' και 39' αντίστοιχα.

Στην επανάληψη οι καλές ευκαιρίες μειώθηκαν ακόμα περισσότερα. Στην καλύτερη στιγμή του δεύτερου μέρους οι Νέοι Εργοτέλη βρήκαν δίχτυα, όταν ο Κουτάντος έκανε το γύρισμα με τον Τσαμαντιώτη να πλασάρει εύστοχα για το 1-0 στο 74'. Παρά τις προσπάθειες της ομάδας του Καστελίου το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τους «κιτρινόμαυρους»  να συνεχίζουν την απόλυτη πορεία τους στην αρχή της σεζόν, με την ομάδα του Γιώργου Βλατά να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας της Α2.

Συνθέσεις:

Ν. Εργοτέλη (Γ. Βλατάς): Γαλανάκης, Περσύφκα, Τβαούρι, Χότζα, Σπυριδάκης Μ., Παρασύρης, Φανουργιάκης, Σπυριδάκης Ι., Θεοδωράκης, Τσαμαντιώτης, Ρεθευμνιωτάκης

Δωριέας (Λ. Παπαδάκης): Ξυρουδάκης, Χριστοδουλάκης, Νικολακάκης, Βογιατζάκης, Μαζιτσής, Εργαζάκης, Μούκα, Μαρκάκης, Ζωγραφάκης, Καραγιάννης, Χίντρι