ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΡΟΥΒΑΣ 1-1 HIGHLIGHTS VIDEO

Μια μεγάλη νίκη κρατούσε μέχρι το 90′ ο Ρούβας στην έδρα του Ποσειδώνα, ωστόσο οι παίκτες του Νίκου Σουτζή δεν παράτησαν το ματς και στα τελευταία λεπτά ισοφάρισαν 1-1 για την 4η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ. Ο Ρούβας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 2 ο  λεπτό ο Χριστοφοράκης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του μέσα στην περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Περογαμβράκης, με τον Κασαπάκη να αποκρούει και να κρατάει το μηδέν για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι δεν επηρεάστηκαν από το χαμένο πέναλτι και συνέχισαν να ασκούν πίεση στον Ποσειδώνα, χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Χριστοφοράκη. Αρχικά ο νεαρός επιθετικός δεν κατάφερε να νικήσει τον Κασαπάκη σε τετ α τετ, ενώ λίγο αργότερα η κεφαλιά του από κοντά δεν κατέληξε στα δίχτυα. Ο Ρούβας συνέχισε την πίεση του και «σπατάλησε» ακόμα τέσσερις ευκαιρίες για γκολ με τους Χριστοφοράκη, Ντέτσικα και Ξημεράκη, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας ανέβασε την απόδοση του με τον Νίκο Σο

ΑΟΑΝ - ΠΟΑ 2-0 (ΦΙΛΙΚΟ) (VIDEO)

Δυνατό φιλικό παιχνίδι στον Αγ.Νικόλαο ανάμεσα στον ΑΟΑΝ και ΠΟΑ με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκόρ 2-0.
Το φίλμ του αγώνα 9ο λεπτό.Πρωτο καλό σουτ στο ματς , ο Αναστασόπουλος το επιχειρεί η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Φάουλ σε καλή θέση για την ομάδα μας, εκτελεί ο Χατζηανδρέου η μπάλα όμως αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι στο 37.

Γκολ για τον ΑΟΑΝ.
Κόρνερ στο 4ο λεπτό της επανάληψης, πέναλτι βλέπει ο διαιτητής στα μαρκαρίσματα εντός περιοχής.Το εκτελεί εύστοχα ο Μαρκάκης για το 1-0.

Αρχή δεύτερου ημιχρόνου με νέα πρόσωπα
Για τον ΠΟΑ:Βορυλλας αντί Ρουμπακη,Ρωμανακης αντί Γιαλυτάκης ,Τσιρουδης αντί Χατζηανδρέου ,Παναγιωτάκης αντί Μανιαδακη
Για τον ΑΟΑΝ:Αντί των Μαυρής,Τζιλάι,Αναστασόπουλου μπήκαν οι Περάκης,Πότσι και Τσάνγκας

Δοκάρι για τον ΠΟΑ
Πολύ καπ σουτ από τον Γκελοσανι τον σταματάει η συμβολή των δοκών στο 53ο λεπτό.\

Ακόμα τρεις αλλαγές για τον ΠΟΑ.Στο 58 μπήκε ο Ξυλούρης αντί του Ρουμπακη Ε. και στο 62 μπήκαν οι Βορριας και Μαρκόπουλος αντί των Κερμενιδη και Σενκα.
Για τον ΑΟΑΝ:Στο 62 αντί του Σγουρού ο Μπλουκας ,στην θέση του Μαρκακη ο Πάγια στο 65 και στην θέση του Πυθαρούλη ο Κιοσε ένα λεπτό αργότερα

Αλλαγή για τον ΠΟΑ:Στην θέση των Πατηνιωτη και Νατου οι Λιλος και Χανιωτάκης στο 78
Για τον ΑΟΑΝ:Έξω Τσανάι και Μεράι και μπήκαν οι Ντουνγκα και Βλαχάκης

Στο 79ο λεπτό το 2-0 για τον ΑΟΑΝ.Ο Τσανγκας έκανε την σέντρα από τα αριστερά, ο Βλαχάκης από κοντά το πλασέ και η μπάλα στα δίχτυα.

Μεγάλη φάση για τον ΠΟΑ στο 84 με την κεφαλια του Χανιωτάκη από το καλό τραβηγμένο φάουλ του Βοργια, η μπάλα λίγο αουτ.